Тып :[|jpg|gif|jpeg|png|] Байт :[<2000KB]
Усе Адказы [ 1 ]
[Наведвальнік (58.214.*.*)]Адказы [Кітайскі ]Час :2020-09-13
Правілы гандбольнага спаборніцтва наступныя
Час:
Час гульні ў гандбол дзеліцца на першую палову і другую палову, кожная па 30 хвілін; прамежкавы час адпачынку звычайна складае 10 хвілін. У кожнай каманды ёсць тайм-аўт у першай і другой палове (толькі каманда мае права ўтрымліваць мяч, і тайм-аўт можа быць атрыманы, гэта значыць запісаць Станцыя прадстаўляе заяўку на тайм-аўт), а час тайм-аўту складае 1 хвіліну. Калі абодва бакі дасягнуць нічыі ў канцы звычайнага гульнявога часу, а правілы спаборніцтваў патрабуюць вызначэння пераможцы, гульня ў заключным перыядзе будзе праведзена пасля 5-хвіліннага перапынку. Фінальны перыяд вызначаецца гульнёй. Ён складаецца з дзвюх 5 хвілін з 1-хвілінным перапынкам (бакі абменьваюцца пляцоўкамі). Калі раўнавага па-ранейшаму застаецца пасля першага перыяду рашэння, другі вырашальны перыяд будзе згуляны пасля 5-хвіліннага перапынку. Другі перыяд рашэння - яшчэ два 5 хвілін, 1 хвіліна адпачынку паміж імі.Калі паміж другім вырашальным перыядам усё яшчэ ёсць нічыя, будзе абраны адзін гол, каб кінуць 7-метровы мяч для вызначэння пераможцы. Гэта значыць, па чарзе будуць кінуты 5 гульцоў з абодвух бакоў; Пакаранне кідаецца 1: 1, пакуль не будзе вызначаны пераможца...
каманда:
Толькі 15 гульцоў могуць зарэгістравацца ў кожнай камандзе ў алімпійскіх спаборніцтвах па гандболе, а 14 гульцоў запісаны ў ліст запісаў па кожнай гульні. Увесь персанал, які ўваходзіць на стадыён, павінен прытрымлівацца прынцыпу замены ў сваёй зоне замены. У выпадку парушэння гэтага правіла гулец, які парушае права Быў аштрафаваны на 2 хвіліны. У гульні на полі 7 гульцоў, з якіх 6 на полі, і ад пачатку да канца на полі павінен быць 1 галкіпер. Гулец, які прызнаны брамнікам, можа стаць гульцом на полі ў любы час. Аналагічна, гулец на полі Вы таксама можаце выступаць у якасці брамніка ў любы час. Колер адзення брамніка павінен выразна адрознівацца ад колеру гульцоў на полі, а нумар гульца застаецца нязменным. Не больш за 7 гульцоў на поле ў любы час гульні. Астатнія 7 - запасныя і павінны сядзець на лаўцы запасных. На стале.На лаўцы запасных таксама сядзяць службовыя асобы каманды, такія як кіраўнікі каманд, трэнеры, лекары каманд і г. д. Агульная колькасць не павінна перавышаць 4. Супрацоўнікі каманды павінны прызначыць 1 чалавека "лідэрам каманды", і толькі службовая асоба і хронометрист / рэгістратар Гульцы ці суддзі, калі гэта неабходна. Суддзям каманды забаронена выходзіць на корт без дазволу. Парушэнне гэтага правіла будзе пакарана як неспартовы характар. Колькасць гандбалістаў указана ў 1-20. Правілы не вызначаюць спартсменаў Які нумар трэба выкарыстоўваць, але ў адпаведнасці са звычаем, брамнікі звычайна выкарыстоўваюць нумары 1, 12 і 16...
Асноўныя штрафныя санкцыі:
Гандбольныя правілы прадугледжваюць, што толькі брамнік мае права ўваходзіць у зону варот, а гульцы як наступаючых, так і абаронцаў не маюць права ўваходзіць у зону варот, каб атрымаць прыбытак. Аднак гулец, які наступае, не можа быць пакараны, калі ўвайшоў у вароты пасля ўзяцця мяча, альбо гулец, які абараняе, увайшоў у вароты без прыбытку.
Парушэнне:
Гандбольныя правілы прадугледжваюць, што гульцу, які наступае, дазваляецца зрабіць 3 крокі з мячом, і 3 крокі можна зрабіць пасля вядзення дрыблінгу, і мяч нельга ўтрымліваць больш за 3 секунды. Калі вы парушыце яго, вы будзеце прысуджаны да парушэння. У гандбольнай гульні абодвум бакам не трэба праходзіць праз стол запісаў і дазвол суддзі на замену, пакуль яны прытрымліваюцца прынцыпу спачатку ўніз, а потым уверх у сваёй вобласці замены. У выпадку парушэння гулец-парушальнік павінен быць асуджаны на 2 хвіліны гульні, а іншыя гульцы не могуць быць заменены на працягу штрафнога часу, гэта значыць, што гулец скарочаны на пляцоўцы.
фол:
Гандбольныя правілы дазваляюць абаронцам карыстацца расчыненымі рукамі для абароны і перамяшчэння мяча ў руцэ суперніка рукамі, але забараняецца біць кулаком па руцэ суперніка. Гульцы, якія абараняюцца, могуць выкарыстаць сваё цела, каб перашкодзіць руху супернікаў з мячом або без яго; яны могуць выкарыстоўваць свае выгнутыя рукі для кантакту з пярэднімі гульцамі, якія нападаюць. Аднак забараняецца выкарыстоўваць штуршок, цяга, абдымкі, удары, удары, паездкі і г.д., а таксама не дазваляецца наўмысна кідаць мяч у суперніка.
Пакаранне:
Найбольшая асаблівасць правілаў гандбольнага спаборніцтва за парушэнні ў асноўным адлюстроўваецца ў прынцыпе эскалацыі. У выпадку ўчынення супрацьпраўных дзеянняў ступень пакарання павінна паступова павялічвацца. У адпаведнасці з правіламі гандбольнага спаборніцтва існуе чатыры віды пакаранняў за парушэнне гульцоў: папярэджанне, штраф на 2 хвіліны, дыскваліфікацыя і выгнанне. У залежнасці ад сітуацыі на момант парушэння, суперніку можа быць прызначаны штрафны ўдар альбо 7-метровы мяч. Гандбольныя матчы сумесна адказваюць двум суддзям з аднолькавымі паўнамоцтвамі. Суддзі выкарыстоўваюць 18 стандартных жэстаў у судзействе на месцы